Skip to main content
Category

Z życia Koła

67. Lecie SKPG i AKPT Kraków

By Z życia Koła No Comments

W ostatni weekend listopada świętowaliśmy 67 urodziny Koła.

Pod grybowskim niebem zapłonęła tradycyjna Watra, przy której nowi członkowie Koła otrzymali przewodnickie blachy.

W tym roku do SKPG dołączyli:

  • Paulina Drąg 1117
  • Sylwia Gałka 1118
  • Elżbieta Grajewska 1119
  • Małgorzata Hodur 1120
  • Anna Kowalczyk 1121
  • Karol Lasończyk 1122
  • Damian Mizera 1123

W tym miejscu jeszcze raz składamy Wam gratulacje i witamy w Kole! Niech będzie ono miejscem w którym z łatwością znajdziecie szczerą przyjaźń, wiedzę oraz wiele możliwości do szlifowania swoich talentów.

Joanna Łazowska, Sylwia Skoczylas i Adrian Skoczylas czuwali nad organizacją tegorocznego Lecia za co bardzo im dziękujemy! Ogromne podziękowania składamy również ekipie kabaretowej, która swoim wspaniałym występem wprowadziła nas w mniej oficjalną część Lecia.

fot. Magdalena Hajduk, Natasza Figiel

Art SKPG #13 – DWERNIK czyli malowanie drewienek

By Z życia Koła No Comments

Spotkania artystyczne odbywają się coraz częściej. Listy chętnych zapełniają się błyskawicznie i nie jest to tylko zasługa reklamy z kabaretu na Leciu 🙂

Na ostatnich warsztatach brzozowe podkładki pod kubki, zamieniły się w małe dzieła sztuki. Wszystko działo się pod okiem Kasi Majewskiej, za co jej bardzo dziękujemy!

Zachęcamy do kontaktu wszystkich Kołowych Twórców, Artystów i Rzemieślników, którzy mieliby ochotę uchylić rąbka tajemnicy swojej pracy i poprowadzić warsztaty dla koleżanek i kręgów z Koła.

Zmiany w redakcji Beskidnika

By Z życia Koła No Comments

Na Leciu nadszedł długo wyczekiwany moment, nowy numer kołowego aperiodyku trafił w nasze ręce! Zmieniony, ale nadal ten sam, ulubiony Beskidnik. Nowym Redaktorem został Sebastian Wypych, od niego kilka słów:

„Ze swej strony pragnę serdecznie podziękować Pawłowi, który po 10 latach działania dał mi swoje błogosławieństwo i przekazał pióro Redaktora. Jak każdy mój poprzednik, gorąco zachęcam Was do bycia z Beskidnikiem. Podziękowania ślę również do Agaty i Ryhy za bezpośrednią pomoc w tworzeniu bieżących numerów oraz do Asi, Marleny i Teresy, które w piękny sposób wzbogacają ilustracjami strony Beskidnika. Dziękuję wszystkim autorom, którzy chcą się dzielić z nami  swoją wiedzą, doświadczeniem i opowieściami.”

Art SKPG #12 – Kretówki czyli o robieniu mydełek i kul musujących

By Z życia Koła No Comments

Justyna Pałosz ponownie podzieliła się z nami swoim talentem. W dzisiejszy wieczór zamieniła bibliotekę w pełną pięknych zapachów mydlarnię.  Na warsztatach powstały mydełka glicerynowe i kule musujące do kąpieli.

Dziękujemy Justynie za przeprowadzenie warsztatów oraz Ani za koordynację!

Zachęcamy też do kontaktu wszystkich Kołowych Twórców, Artystów i Rzemieślników, którzy mieliby ochotę uchylić rąbka tajemnicy swojej pracy i poprowadzić warsztaty dla koleżanek i kręgów z Koła.

Fot. Ania Kryszczak

Art SKPG #11 – POPRAD – malowanie kamyczków

By Z życia Koła No Comments

11 warsztaty z cyklu Art SKPG za nami. Razem z Justyną Pałosz malowaliśmy kamienie. W warsztatach tym razem uczestniczyło też kilkoro Kołowych dzieci.
Dziękujemy Justynie za nową inspirację oraz Ani za organizację 🙂

Zachęcamy do kontaktu wszystkich Kołowych Twórców, Artystów i Rzemieślników, którzy mieliby ochotę uchylić rąbka tajemnicy swojej pracy i poprowadzić warsztaty dla koleżanek i kręgów z Koła.

Fot. Ania Kryszczak

Bicigrino, czyli rowerem do Santiago de Compostela

By Z życia Koła No Comments

Zapraszamy na pierwsze powakacyjne kołowe slajdowisko, które odbędzie się w przyszłą środę, 19 października.

O wyprawie rowerowej popularnym szlakiem Camino de Santiago, o tym jak ugryźć logistykę takiego wyjazdu oraz o swoich przygodach na trasie opowiedzą Monika Olejak wraz z Karoliną Żak.

Termin:

19 października, środa, godz. 18:00

Miejsce:

Artefakt Cafe, ul. Dajwór 3

Link do wydarzenia na Facebooku

W imieniu prelegentek zapraszają Paulina Kubaj i Michał Biel

Art SKPG #10 – 652 m n.p.m. – czyli o degustacji piwa słów kilka

By Z życia Koła No Comments

Za nami pierwsze powakacyjne, 10 już spotkanie z cyklu Art SKPG.
Tym razem, było nieco inaczej, w końcu 10 warsztaty warto uczcić. W doborowym towarzystwie poszerzaliśmy własne horyzonty związane z piwnymi doznaniami.

Prowadzący Paweł Suder odpowiadał m.in na następujące pytania:
– iloma zmysłami odczuwamy piwo?
– jakich perfum/wody po goleniu najlepiej użyć przed degustacją?
– co łączy koty i czarną porzeczkę?
– dlaczego różnie odbieramy to samo piwo?
– czym różni się degustacja od oceny piwa?

Na warsztatach przyjęliśmy sporą dawkę wiedzy o piwach, za co bardzo dziękujemy Pawłowi! Niezmiennie zachęcamy wszystkich Kołowych artystów do dzielenia się swoją wiedzą 🙂

fot. Ania Bieniek, Asia Rogoż

35-lecie Bazy w Radocynie

By Z życia Koła No Comments

W ubiegły weekend świętowaliśmy 35-lecie Studenckiej Bazy Namiotowej w Radocynie.

Opiekunowie bazy Łukasz Podolak i Asia Osoba zapewnili świętującym mnóstwo atrakcji, za co bardzo im dziękujemy.

Chętni mogli spróbować swoich sił w grze terenowej, meczach siatkówki i piłki nożnej. Głodni wiedzy nasycili się nią, dzięki Pawłowi Ciaptaczowi, który zorganizował wycieczkę przyrodniczą. Nostalgiczni zaś dawne czasy powspominali przy starych fotografiach, dokumentach i kronik bazowych.

Nie zabrakło uroczystego dmuchania świeczek na torcie oraz pysznego bigosu!

Wszystkim którzy przyczynili się do organizacji imprezy składamy gorące podziękowania.

Z okazji urodzin bazy życzymy Wam cudownych chwil, dni i tygodni spędzonych pod radocyńskim niebem 🙂

Zdjęcia wykonane przez wielu fotografów