Skip to main content
Category

Z życia Koła

Nowi przewodnicy w Kole!

By Z życia Koła No Comments

20 NOWYCH PRZEWODNIKÓW W GRONIE SKPG Kraków!

W maju i czerwcu absolwenci naszych kursów przystępowali do egzaminu państwowego. Egzamin w maju w Krakowie z wynikiem pozytywnym ukończyło 8 osób. Dziś dobiegł końca egzamin w Rzeszowie, który z wynikiem pozytywnym ukończyła cała 12 zdających – dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podkarpackiego za organizację egzaminu, zaś komisji za jego poprowadzenie i świetną atmosferę.
Część praktyczna egzaminu majowego odbywała się w Beskidzie Małym, natomiast egzamin czerwcowy miał miejsce w Beskidzie Wyspowym oraz Beskidzie Niskim.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zdania egzaminów i wytrwałości!

ART SKPG

By Z życia Koła No Comments

Spotkania z cyklu #skpgart urozmaicały nam czas w tym wiosennym sezonie. Ania Kryszczak nieprzerwanie stoi za organizacją tego niesamowitego przedsięwzięcia, pozwalając nam odkrywać nasze talenty.

  • Wielka(nocna) Zabawa czyli łemkowskie pisanki – z Anią Warzechą malowaliśmy pisanki techniką batikową
  • Golica czyli warsztaty malowania aktów – Anita Chmiel w nawiązaniu do kabaretu z Lecia obiecała przeprowadzić zajęcia, jeśli znajdziemy modela/modelkę – warsztaty ku rozczarowaniu licznych nie odbyły się
  • Paproć nad Tymbarkiem czyli wiszące kwietniki – Marcela Bagierek uczyła nas zaplatać makramy
  • Hala Pisana II – warsztaty kaligrafii (tekstura gotycka) – do średniowiecznego skryptorium przeniosła nas Ania Kryszczak
  • Paproć po Tymbarku  – czyli las w słoiku który tworzyliśmy dzięki Kasi Majewsiej
  • Hala Pisana III – warsztaty kaligrafii (tekstura gotycka – wielkie litery) – po raz kolejny Ania Kryszczak
  • 652 m n.p.m. II – czyli raz jeszcze o degustacji piwa słów kilka opowiedział nam Paweł Suder, spotkanie oczywiście odbyło się przy wielu kuflach piwa
  • Przełęcz Obrazek, czyli jak robić ładniejsze zdjęcia –  Natasza Figiel zachęciła nas do wyjścia na miasto i odkrywania nieoczywistych kadrów

Dziękujemy wszystkim twórcom prowadzącym zajęcia za zaangażowanie! Zachęcamy do kontaktu wszystkich Kołowych Twórców, Artystów i Rzemieślników, którzy mieliby ochotę uchylić rąbka tajemnicy swojej pracy i poprowadzić warsztaty dla koleżanek i kolegów z Koła.

 

Art SKPG #21 – Wyspa Wielkanocna, czyli jajo z filcu

By Z życia Koła No Comments

Dzięki Ani Kryszczak i cHani Dobranowskiej pierwszy dzień wiosny mogliśmy świętować przygotowując świąteczne ozdoby z filcu. Było kolorowo i twórczo. Bardzo dziękujemy za wprowadzenie w wiosenny klimat 🙂

Zachęcamy do kontaktu wszystkich Kołowych Twórców, Artystów i Rzemieślników, którzy mieliby ochotę uchylić rąbka tajemnicy swojej pracy i poprowadzić warsztaty dla koleżanek i kręgów z Koła.

Fot. Ania Kryszczak, Natasza Figiel

V Turniej Siatkarski SKPG

By Z życia Koła No Comments

W ubiegłą sobotę odbył się wyczekiwany  Turniej Siatkarski. Zawodnicy po raz kolejny zapewnili pełne emocji popołudnie dla kibicujących.  W turnieju startowały 4 drużyny. Pierwsze miejsce zajął zespół „Oszukać Przeznaczenie”, na drugim stanęło „Bundesverein”, a brązowy medal przypadł „Misiom Patysiom”. „Czarne Mamby” tym razem, wyjątkowo, nie znalazły się na podium.

W wydarzeniu brali udział kursanci obu kursów, przewodnicy, ich znajomi, nawet najmłodsze kołowe pokolenie.

MVP Turnieju został kapitan drużyny „Oszukać Przeznaczenie”: Mateusz „Olaf” Dziurski.

Kilka zdań od organizatora całego wydarzenia Wojtka Pawlusa:
Dziękuję wszystkim za sportową rywalizację na boisku, a kibicom za dopingowanie swoich faworytów. Marcinowi Wolińskiemu za profesjonalne i sprawiedliwe sędziowanie, a współorganizatorkom: Nataszy i Marceli za nieocenioną pomoc. Mam nadzieję, że spotkamy się za rok, a wszystkich, którzy chcieliby chodzić na nasze poniedziałkowe siatkówki zapraszam do kontaktu ze mną.

Dziękujemy Wojtkowi, Nataszy i Marceli za to wspaniałe wydarzenie w kołowym kalendarzu!

fot. Natasza Figiel

Art SKPG #20 Uklejna 2

By Z życia Koła No Comments

20 (!) spotkanie z cyklu #artskpg za nami. Z tajnikami kolażu zapoznawała nas tym razem Paulina Ulatowska, bardzo dziękujemy! Wycinanie, układanie i klejenie dało uczestnikom dużo frajdy.

Niezmiennie zachęcamy też do kontaktu wszystkich Kołowych Twórców, Artystów i Rzemieślników, którzy mieliby ochotę uchylić rąbka tajemnicy swojej pracy i poprowadzić warsztaty dla koleżanek i kręgów z Koła.

 

Art SKPG #19 – Żar niesłusznie zwany Braniskiem, czyli rysujemy mapy prawie jak austryjaccy kartografowie

By Z życia Koła No Comments

Za nami zupełnie odmienne warsztaty przeprowadzone przez Natalię Figiel, która pokazała że mapy to także działa sztuki. Dziękujemy!

Na warsztatach można było dowiedzieć się co jest potrzebne, żeby w ogóle zacząć rysować mapę i jak to się robi. Czy trzeba iść w teren i go precyzyjnie skartować czy można to zrobić siedząc w ciepełku przed komputerem? Skąd się bierze dane kartograficzne? I jak je wykorzystać? W wyniku prac powstawały fragmenty map sportowych.
Zachęcamy do kontaktu wszystkich Kołowych Twórców, Artystów i Rzemieślników, którzy mieliby ochotę uchylić rąbka tajemnicy swojej pracy i poprowadzić warsztaty dla koleżanek i kręgów z Koła. Niezmiennie dziękujemy Ani Kryszczak za organizację!

SKPG on FOKA#5

By Z życia Koła No Comments

W miniony weekend odbyła się piąta edycja SKPG on FOKA! Bardzo dziękujemy Nataszy Figiel za organizację wyjazdu!

Poniżej podsumowanie wyjazdu od organizatorki:

Tym razem działaliśmy trzy dni w Bieszczadach, w sumie było nas 18 osób.

Warunki śniegowe, prognozy pogody i wszędobylska odwilż nie ułatwiały nam działania, ale i tak mieliśmy szczęście i udało się bardzo fajnie zadziałać 🙂

Pierwszego dnia z Przełęczy Wyżniańskiej na Małą Rawkę i potem na dół znów na przełęcz i jeszcze na Połoninę Caryńską (odwrót na granicy lasu i przed szczytem).

Drugiego dnia tura człapana przy ładnej pogodzie i widokach na Połoniny i Tatry! z Przysłupu na Małe Jasło, Jasło, Okrągli i Fereczatą, zjazd od stokówki i powrót.

Trzeciego dnia przy totalnie badziewnej pogodzie wykorzystaliśmy okienko pogodowe i z Przełęczy Wyżniej skoczyliśmy na szybką inspekcję nowej Chatki Puchatka 🙂

Dziękuję wszystkim za udział, dobrą zabawę i kawał solidnego foczenia!

Fot. Natasza Figiel i Joanna Dragon