Znajdź przewodnika

Jesteśmy grupą zawodowych przewodników beskidzkich z państwowymi uprawnieniami do prowadzenia grup turystycznych. Znajdziesz wśród nas również przewodników tatrzańskich i miejskich oraz pilotów wycieczek krajowych i zagranicznych. W swoją pracę wkładamy mnóstwo pasji i zaangażowania, by przybliżać innym piękno Beskidów i całych Karpat. Pracujemy ze wszystkimi grupami wiekowymi: dziećmi, młodzieżą i seniorami. Nie masz pomysłu na wycieczkę? Odezwij się, pomożemy Ci zaplanować wyjazd, który każda grupa zapamięta na bardzo długo 🙂

Agnieszka Łach-Stankowska

Przewodnik beskidzki, pilot wycieczek krajowych

Jeśli robi się coś z pasją, można zarazić nią każdego. Moją ogromną pasją są góry 🙂 Odkryjmy je razem!

Telefon: +48 503 132 104
E-mail: agnieszka.m.lach@gmail.com

Mateusz Tomaszczyk

Przewodnik beskidzki, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych, wychowawca kolonijny

Przewodnictwo i pilotowanie wycieczek jest moim głównym zajęciem życiowym, zarówno w wymiarze praktycznym, jak i teoretycznym. Jako pilot głównie przemierzam kraje bałkańskie, karpackie oraz zakaukaskie, a przewodnicko udziela się głównie w Krakowie i Beskidach - w większości przypadków pracując w języku angielskim. Prowadzę zróżnicowane szkolenia w sektorze turystycznym, przeważnie dla przewodników i kandydatów na przewodników, a doświadczenie dydaktyczne uzupełnia dwuletnie doświadczenie w pracy ze studentami na prywatnej uczelni. Wśród zdobytych uprawnień można wyróżnić: przewodnika beskidzkiego, przewodnika krakowskiego, pilota wycieczek, sternika jachtowego, instruktora rekreacji dyscypliny żeglarstwo oraz międzynarodowego trenera przewodnictwa WFTGA.

Telefon: +48 508 986 312
E-mail: mtomaszczyk@skpg.krakow.pl

Joanna Dragon

Przewodnik beskidzki

Pochodzę z Rabki-Zdroju, od najmłodszych lat związana jestem z Gorcami i Beskidem Wyspowym. Jestem absolwentką turystyki Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W wolnych chwilach podróżuję i przywożę kolejne gigabajty zdjęć ze swoich wyjazdów.

Telefon: +48 787 375 925
E-mail: joanna.dragon93@gmail.com

Adrian Dudziak

Przewodnik beskidzki

Praca przewodnika pozwala mi łączyć moje największe pasje – góry, podróże i poznawanie ludzi. Z radością wracam do znanych mi miejsc odkrywając ich nowe oblicza jak i poznaje kolejne zakątki świata. Choć moja przygoda z Beskidami trwa najdłużej staram się zdobywać doświadczenia także w innych górach Europy. Najbardziej cieszy mnie, kiedy w trakcie wyjazdu mogę dzielić się swoją pasją i wiedzą z innymi ludźmi odkrywając przed nimi piękno i sekrety miejsc, w których jesteśmy.

Telefon: +48 798 679 259
E-mail: adudziak8@gmail.com

Katarzyna Ceklarz

Przewodnik beskidzki i tatrzański

Jestem doktorem etnologii, socjologiem, przewodnikiem beskidzkim i tatrzańskim, pilotem wycieczek międzynarodowych, instruktorem narciarstwa. Wykładam na kierunku Turystyka i Rekreacja w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu. Jestem autorką wielu publikacji etnograficznych, historycznych i krajoznawczych m.in. w „Wierchach”, „Roczniku Babiogórskim”, „Zeszytach Rabczańskich”, „Almanachu Nowotarskim”, „Tatrach”, „Gazecie Górskiej”, „Polskim Regionie Pieniny”.

Telefon: +48 606 207 763
E-mail: katarzynaceklarz@wp.pl

Krzysztof Karwan

Przewodnik beskidzki, tatrzański i miejski, pilot wycieczek zagranicznych

Lubię odkrywać stare, pomnikowe drzewa – świadków historii, źródełka mineralne i ciekawe odkrywki geologiczne. Jestem przodownikiem turystyki górskiej i instruktorem przewodnictwa.

Telefon: +48 502 947 723
E-mail: krzysztofkarwan@op.pl

Katarzyna Górecka

Przewodnik beskidzki

Największą radością w pracy przewodnika jest przekazanie pasji i miłości do gór oraz pokazanie piękna otaczającej nas rzeczywistości - gdy w oczach słuchaczy dostrzega się, że oczami wyobraźni przenoszą się w czasy, o których się opowiada, a coś, co jeszcze przed chwilą było zwykłym ładnym widokiem staje się niezmierzonym światem, pełnym zagadek i ciekawostek. Zapraszam do kontaktu!

Telefon: +48 505 433 394
E-mail: katarzyna.gorecka@skpg.krakow.pl

Aleksander Dymek

Przewodnik beskidzki i miejski, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych

Prowadzę działalność w zakresie organizacji turystyki i obsługi ruchu turystycznego od roku 1991. W oparciu o długoletnie doświadczenie w pracy przewodnika górskiego (od 1985 r.), jak również pilota wycieczek krajowych i zagranicznych trafnie oceniam potrzeby i oczekiwania turystyki w Polsce, głównie jeżeli chodzi o jej treści poznawcze. Staram się do tych właśnie potrzeb dostosować swoją działalność. Doceniając fenomen kulturowy Europy Środkowej, Bałkanów, jak również regionu Zakaukazia, tutaj właśnie staram się umiejscowić większość swojej oferty, jako że teren ten jest szczególnie wdzięczny dla turystów pragnących jak najciekawszych treści krajoznawczych, a ten cel jest mi najistotniejszy przy planowaniu kierunków penetracji turystycznej.

Część mojej działalności stanowi także oferta dla szkół. Czternastoletnie doświadczenie wywodzące się z pracy w szkole pozwala rozeznać potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży, a jednocześnie wyznaczyć treści wychowawcze, którymi to cechami winna się wyróżniać każda profesjonalna wycieczka szkolna. Wszak dzieci i młodzież turystyki uczą się już teraz.

Nie można nie wspomnieć o królewskim Krakowie, ponieważ moja działalność to również turystyka przyjazdowa do Krakowa, jak również praca przewodnicka po zabytkach naszego Grodu, dająca możliwość lepszego poznania jego historii i roli kulturowej dla dziejów państwa polskiego.

Telefon: +48 601 86 75 04
E-mail: tourist_track@poczta.onet.pl

Anna Antolak

Przewodnik beskidzki, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych

Jestem pilotem wycieczek i przewodnikiem beskidzkim z uprawnieniami na całe Beskidy (w tym licencja Babiogórskiego, Gorczańskiego i Pienińskiego Parku Narodowego). Posiadam kilkuletnie doświadczenie pedagogiczne oraz kompetencje do pracy z osobami niewidomymi. Proponuję zwiedzanie w języku polskim i angielskim. Znam też podstawy systemu językowo-migowego. Zapraszam do poznania ze mną najpiękniejszych zakątków naszego kraju i nie tylko. Z przewodnikiem zawsze raźniej!

Telefon: +48 500 708 000
E-mail: anna.m.antolak@gmail.com

Robert Zieliński

Przewodnik beskidzki

Turystyka górska wciągnęła mnie już prawdopodobnie od urodzenia. Z wielką przyjemnością swoją pasją dzielę się z innymi. Prowadzę wycieczki po polskich Beskidach, jak również po górach Słowacji. Posiadam licencję Babiogórskiego PN, Gorczańskiego PN, Pienińskiego PN, Bieszczadzkiego PN oraz Ojcowskiego PN. Zapraszam do wspólnych wypraw!

Telefon: +48 607 369 493
E-mail: zielinski.robert@gmail.com