Tymczasowo nie działa strona internetowa Bazy Namiotowej Gorc. Zapraszamy do odwiedzenia strony na Facebooku oraz do korzystania z formularza rezerwacji noclegów na bazie.
Za utrudnienia przepraszamy!
Tymczasowo nie działa strona internetowa Bazy Namiotowej Gorc. Zapraszamy do odwiedzenia strony na Facebooku oraz do korzystania z formularza rezerwacji noclegów na bazie.
Za utrudnienia przepraszamy!
W ramach spotkań w cyklu Art SKPG haftowałyśmy wzory łemkowskie i bojkowskie. Oryginalne hafty pochodzące z początku XX w. służyły nam za wzornik, który po przeniesieniu na kanwę, ozdobi nasze torby płócienne. Jedna torba już jest gotowa – efekt możecie zobaczyć w galerii! Pozostałe być może będzie można podziwiać na Leciu 😉
Kolejny raz Ania Warzecha podzieliła się z nami swoją wiedzą i talentem, a Ania Kryszczak zorganizowała inspirujące spotkanie za co im bardzo dziękujemy!
Fot. Ania Kryszczak
Kolejny raz mieliśmy przyjemność zaangażować się w akcję „Przewodnicy PTTK Dzieciom”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Lotniczymi śladami w Małopolsce”!
Zorganizowaliśmy dwa spacery po Krakowie wraz z wizytą w krakowskim Muzem Lotnictwa Polskiego. W akcji wzięli udział podopieczni Fundacji Bliżej Człowieka oraz Fundacja Dzieło Pomocy Dzieciom pod opieką naszych przewodników – Adriana Dudziaka oraz Krzysztofa Kozdry 🙂
Akcja została zorganizowana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Fot. Adrian Dudziak i Krzysztof Kozdra
Niezwykle miło było nam uczestniczyć w ubiegły weekend w tradycyjnym Kwadratlonie, czyli cyklicznym spotkaniu studenckich kół przewodnickich z całej Polski.
Dziękujemy SKPG Harnasie za organizację oraz SKPB w Katowicach i SKPB Warszawa za doborowe towarzystwo!
Fotografie udostępnione przez SKPG Harnasie
Kilka dni temu zakończył się trzydniowy egzamin państwowy dla kandydatów na przewodników beskidzkich. Do egzaminu podeszło 13 osób, w tym 9 z naszego koła. 25 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie odbyła się część teoretyczna: test oraz egzamin ustny. Po sprawdzeniu wiedzy egzamin przeniósł się w teren. Następnego dnia kandydaci, trzyosobowa komisja egzaminacyjna oraz obserwator z UM zebrali się w Krynicy-Zdroju, pod dolną stacją kolejki, gdzie rozpoczęła się część praktyczna. Po wyjechaniu na Jaworzynę Krynicką grupa ruszyła w kierunku Hali Łabowskiej, gdzie zaplanowany był nocleg. Pogoda dopisywała, umożliwiając szerokie panoramy. Kolejnego dnia grupa ruszyła w kierunku Rytra. Ponownie pogoda nie zawiodła, chociaż wyraźnie zbierało się na burzę. Egzamin zakończył się w schronisku Cyrla. 12 osób zakończyło go z wynikiem pozytywnym otrzymując uprawnienia państwowe.
Tekst i zdjęcia: Paulina Drąg
Z okazji Dnia Dziecka po raz drugi w naszej kołowej społeczności spotkaliśmy się na pikniku rodzinnym. Na sprawdzonej w zeszłym roku polanie w Kostrzu stawiło się 9 dzieci w wieku od 2 miesięcy po 10 lat wraz z rodzicami, wśród których były aż dwie pary 100% przewodnickie. Było słonecznie, smacznie i kolorowo 🙂
Dziękujemy Nikoli za organizację tego spotkania.
Tymczasem wszystkim, bez względu na wiek życzymy z okazji dzisiejszego święta dużo uśmiechu!
Fot. Nikoletta Kula
Art SKPG #6 UKLEJNA
Czyli o tworzeniu pocztówki artystycznej metodą kolażu
Prowadząca warsztaty Justyna Sekuła napisała „Każdy potrafi zrobić kolaż”. Miała rację, udało się 🙂
Dziękujemy Ani i Justynie za kolejne artystyczne doznania.
Sztuka kreatywna po godzinach na dobre wpisała się w cykl wydarzeń SKPG i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wszystkich kołowych twórców zachęcamy do podzielenia się swoim talentem w ramach warsztatów.
Fot. Justyna Sekuła i Ania Kryszczak
Z okazji Dnia Przewodnika członkowie SKPG mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z Pierwszej Pomocy, które zostało przeprowadzone przez doświadczonych ratowników medycznych z Enduro Med.
Podczas części teoretycznej mieliśmy okazję zadawać pytania, rozwiewać wątpliwości oraz dzielić się doświadczeniem. Nie zabrakło zajęć praktycznych, które pozwoliły odświeżyć i poćwiczyć schematy postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy.
Dziękujemy Małgorzacie Szczepańskiej za organizację tego ważnego dla przewodników szkolenia!
Fot. Nikoletta Kula, Michał Barczyk
Po rocznej przerwie, pomimo niespodziewanych zwrotów akcji, zmian terminów, kilkukrotnych odwołań imprezy i licznych debat temu towarzyszących, odbył się długo wyczekiwany bal. Dziękujemy Komitetom Organizującym, bo lepiej późno niż wcale, a karnawałowa impreza w maju ma swoje uroki 🙂
Zdjęcia z filmowo-serialowego Balu wykonała Natasza Figiel.