XVIII Rajd Górski im. Włodzimierza Kulczyckiego

  3 października 2022Wyjazdy

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII Rajdzie Górskim im. Włodzimierza Kulczyckiego, który odbędzie się w weekend 22-23 października w Beskidzie Żywieckim. 

Lubisz chodzić po górach? Chcesz poznać innych, którzy podzielają Twoje zainteresowania? A może po prostu nie masz jeszcze planów na weekend? Nie trać czasu i zapisz się na Rajd!

Zapisy na Rajd poprzez FORMULARZ! Nie zwlekaj, zapisz się już dziś!

W trakcie wycieczki zerkniemy na Babią Górę, odpoczniemy na pięknych, górskich polanach i sprawdzimy którędy dawniej chadzali przemytnicy. Dowiemy się jaki jest skuteczny sposób odganiania płanetników, przejdziemy najstarszym polskim beskidzkim szlakiem i zobaczymy jak daleko za miastem chowano dawniej ofiary epidemii. Wieczorem czeka nas ognisko, śpiewy, bajania, rozmowy, gry, spora dawka śmiechu, integracja i nocleg w klimatycznej górskiej chatce.

Jadąc na Rajd, masz szansę włączyć się razem z nami w kontynuowanie fajnej, studenckiej tradycji. W tym roku Rajd odbędzie się po raz osiemnasty, ale nie oznacza to, że świętować będziemy jego pełnoletność. Cóż, historia Rajdów jest dłuższa i nieco bardziej skomplikowana. Pierwsza edycja odbyła się 66 lat temu (sic!) i regularnie organizowano je przez kolejnych 15 lat. Szybko zyskały popularność w społeczności akademickiej, a w rekordowej, trzynastej odsłonie udział wzięło ponad 2000 uczestników! Zdarzało się, że nasz Rajd relacjonowała Polska Kronika Filmowa, tak jak w 1964 roku. Jeśli ciekawi Cię, dlaczego uczestnicy dzielnie nieśli ze sobą przystanek tramwajowy, samowar, czy kajak, to koniecznie obejrzyj: FILM. Od 1971 roku na kolejną, siedemnastą edycję czekać musieliśmy do 2019 roku aż 48 lat. Choć tej jesieni na Rajdzie spodziewamy się nieco mniej uczestników niż przed laty, to zapewniamy, że zabawa wcale nie będzie gorsza, szlaki nie mniej błotniste, podejścia nie mniej strome, a Beskidy nadal najpiękniejsze. 

Rajdowi patronuje Włodzimierz Kulczycki – jeden z pierwszych organizatorów górskiej turystyki w środowiskach studenckich połowy XX wieku i założyciel naszego Koła.


fot. Marek Wieczorek

TRASA

sobota: Zawoja – Kolisty Groń – Jałowiec – Adamy (19 km, ok. 8,5 h)
niedziela: Adamy – Kolędówki – Przysłop – Sucha Beskidzka (18 km, ok. 8 h)

NOCLEG

Studencki Schron Turystyczny “Pod Solniskiem” – Lachowice-Adamy
Nocleg w warunkach klimatycznej chatki studenckiej.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ? 

Odpowiednie obuwie turystyczne, adekwatną do pory roku oraz bieżących warunków atmosferycznych odzież.

Spakowane w plecaku: śpiwór, odzież na zmianę, latarkę (najlepiej czołówkę), kurtkę/pelerynę przeciwdeszczową, podstawowe środki higieny, lżejsze obuwie na nocleg, prowiant na 2 dni, termos z herbatą, dowód osobisty, legitymację studencką (jeśli masz), naładowany telefon komórkowy z wpisanym numerem organizatora (podany zostanie po zapisach).

Mile widziane instrumenty muzyczne i inne atrybuty umilające wspólne spędzanie czasu wieczorem.

ZAPISY

Formularz zapisów
Zapisz się już dziś i pojedź z nami na Rajd!

Link do wydarzenia na Facebooku

Zostaw komentarz