Konkurs Całoroczny 2023: Podsumowanie

  20 grudnia 2023Konkurs Całoroczny

Oficjalnie zakończyliśmy 23tą edycję Konkursu Całorocznego. W bieżącym roku Konkurs trwał od 1 lutego do 30 listopada. Opublikowaliśmy 20 pytań, na które odpowiedzi udzieliło w sumie 19 osób.

Zwycięzcą tegorocznego Konkursu został Hadrian Jakóbczak, który odpowiedział poprawnie na 19 pytań zdobywając 19 punktów. Rywalizacja o pozostałe miejsca na podium toczyła się do samego końca. Krzysztof Skowronek i Zbigniew Drapała zdobyli taką samą liczbę punktów (17 punktów) zajmując ex aequo drugie miejsce. Zgodnie z regulaminem Konkursu, każde miejsce na podium może być zajmowane tylko przez jedną osobę (lub zespół), dlatego rozegraliśmy między nimi dogrywkę. Ustaliliśmy następujące zasady: 6go grudnia o godzinie 20:00 wysyłamy do obydwu uczestników jedno pytanie dogrywkowe zaznaczając, że ten, kto jako pierwszy odpowie poprawnie, zajmie ostatecznie drugie miejsce w Konkursie. Pytanie brzmiało następująco:

Rzadko się zdarza, żeby sportowcy byli jednocześnie projektantami obiektów sportowych na których rywalizują. Tymczasem pewien wszechstronnie utalentowany polski sportowiec, na skutek niezwykłych kolei losu znalazł się w obcym kraju i tutaj współuczestniczył w projektowaniu konstrukcji, na której rozgrywane miały być zawody w jego dyscyplinie. Obiekt ten miał stać się częścią większego kompleksu i kto wie, być może stałby się kiedyś areną igrzysk olimpijskich. Tak się jednak nie stało, historia potoczyła się inaczej, obiekt dwukrotnie popadł w zapomnienie i współcześnie nie istnieje. Podajcie o jakiego polskiego sportowca chodzi i jak się nazywał ten obiekt sportowy.

Po niespełna dwóch godzinach otrzymaliśmy od Krzysztofa następującą odpowiedź: „W pytaniu chodzi o Stanisława Marusarza i nieistniejącą skocznię narciarską o nazwie Trambulina Tintina.

Zatem tegoroczne konkursowe podium przedstawia się następująco:

miejsce I Hadrian Jakóbczak

miejsce II Krzysztof Skowronek

miejsce III Zbiegniew Drapała

Wszyscy uczestnicy, którzy stanęli na podium otrzymają kupony podarunkowe do wykorzystania w Księgarni Internetowej Bonito, książki oraz drobne upominki ufundowane przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, najnowsze wydanie śpiewnika SKPG, a także kalendarze ścienne z roślinami w kulturze ludowej Sądecczyzny wydane przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

Jak co roku wylosowaliśmy też dodatkową nagrodę spośród osób, które odpowiedziały poprawnie na minimum 4 pytania. W tym roku trafi ona do Dominiki Sobuli.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu, a w szczególności zwycięzcom! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Konkurs Całoroczny w 2023 roku! Mocno odświeżona ekipa już zaciera ręce do pracy w kolejnej edycji 🙂

– Ekipa Konkursu Całorocznego

 

Klasyfikacja Generalna Konkursu Całorocznego 2023:

Hadrian Jakóbczak19 pkt.
Zbigniew Drapała17 pkt.
Krzysztof Skowronek17 pkt.
Dominika Sobula14.5 pkt.
Drużyna Elfrydy14 pkt.
Bartłomiej Cisowski10 pkt.
Anna Piecuch6 pkt.
Andrzej Zabłocki5.5 pkt
Bartłomiej Chojna4 pkt.
Bogdan Mikuła4 pkt
Nikoletta3 pkt.
Kasia Węgrzyn3 pkt.
Waldemar Szczepańczyk2 pkt.
Agata Żak2 pkt.
Piotr Olczykowski2 pkt.
M&M2 pkt.
Misiek1 pkt.
Patryk Smółka1 pkt.
Wojciech Pawlus1 pkt.

Zostaw komentarz