Pijąc matę w Villa Jardín, czyli historie z życia na misji w Argentynie

  18 maja 2023Slajdowiska

Dni zrobiły się naprawdę długie, już niedługo gwarnie zaświergoczą bazy. Gdy jedni się budzą, inni zasypiają. Zbliża się wakacyjna przerwa od slajdowisk. W tym sezonie zaplanowane mamy jeszcze dwa spotkania.

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was na pierwsze z nich, które odbędzie się w środę, 24 maja. Nasza kołowa koleżanka Karolina Bąk jest właśnie z krótką wizytą w Polsce i już w przyszłym tygodniu opowie o miejscu, w którym żyje na co dzień i o ludziach, którzy dzielą z nią troski i chwile szczęścia. Miejscem tym jest Villa Jardín, jedna z dzielnic Buenos Aires.

Poniżej kilka słów od Karoliny:

To nie będzie relacja z wielkiej podróży, górskiej wyprawy, czy prezentacja najważniejszych zabytków i najciekawszych miejsc Argentyny. Choć może trochę i o tym będzie. To raczej spojrzenie na Argentynę od wewnątrz – z miejsca, którego typowi turyści nigdy nie odwiedzają; do którego nawet Argentyńczycy boją się wejść. Miejsca, w którym można zobaczyć Argentynę prawdziwą, z jej pięknem, ale i wadami. Poznać ludzi o wielkim sercu mimo wielkiego cierpienia i ciężkiego życia. Dzielić z nimi argentyńską codzienność pijąc matę i rozmawiając o rosnącej każdego dnia inflacji, prosić o naprawę kabli, kiedy wysiądzie prąd oraz wspólnie świętować wygrany mundial. Zapraszam do poznania mojej misji w Villa Jardin. Misji obecności, przyjaźni i współczucia.Misji, która sprawia, że jestem szczęśliwa właśnie w tym miejscu: Domu Serca w Villa Jardin.

Prelegentka: Karolina Bąk

Termin: 24 maja (środa), godz. 18

Miejsce: Artefakt Cafe, ul. Dajwór 3

Link do wydarzenia na Facebooku

—————————

Zapraszają organizatorzy

Paulina Kubaj i Michał Biel

Zostaw komentarz