Konkurs Całoroczny: pytanie nr 9/2024 i pytanie nr 10/2024

  4 czerwca 2024Konkurs Całoroczny

Pytanie nr 9/2024

Mamy świadomość, że rozwiązywanie zagadek Konkursu Całorocznego bywa jak szukanie igły w stogu siana. Tym razem także prosimy Was o odnalezienie igły, ale bynajmniej nie w stogu siana, ale na chronionej przestrzeni dużo większej od stogu, choć najmniejszej w swojej kategorii. Odszukanie igły to oczywiście nie koniec zadania. Trzeba jeszcze odnaleźć jej właścicielkę – być może z wdzięczności zaśpiewa Wam coś o Karpatach. W odpowiedzi na to pytanie prosimy o napisanie nam co robi Podhalanka i jaki jest człowiek, który usiadł na skale.

Pytanie nr 10/2024

Jest ich nieskończenie wiele, a że człowiek nie lubi bytów nieokiełznanych, nie raz już próbowano umówić się, który stanie na czele pozostałych. Lewa strona obrazka ma za zadanie naprowadzić Was na kilka takich umów, natomiast prawa bazuje na innych (acz spokrewnonych) bytach, których co prawda też jest nieskończenie wiele, ale raczej nie ma wątpliwości gdzie całość się zaczyna.

Napiszcie jaka liczba ukrywa się pod znakiem zapytania i który smakołyk spowoduje, że prawa strona obrazka stanie się dość ważna dla okolicy i nie tylko.

Odpowiedzi prosimy przesyłać do 30.06.2024 na adres konkurs.skpg@gmail.com

Zostaw komentarz