Znajdź przewodnika

Jesteśmy grupą zawodowych przewodników beskidzkich z państwowymi uprawnieniami do prowadzenia grup turystycznych. Znajdziesz wśród nas również przewodników tatrzańskich i miejskich oraz pilotów wycieczek krajowych i zagranicznych. W swoją pracę wkładamy mnóstwo pasji i zaangażowania, by przybliżać innym piękno Beskidów i całych Karpat. Pracujemy ze wszystkimi grupami wiekowymi: dziećmi, młodzieżą i seniorami. Nie masz pomysłu na wycieczkę? Odezwij się, pomożemy Ci zaplanować wyjazd, który każda grupa zapamięta na bardzo długo 🙂

Teresa Wolano

Przewodnik beskidzki, animator dziecięcy

Przewodnik beskidzki, studentka fizjoterapii i animatorka zabaw dziecięcych w jednym. Dążę, by wiedza o górach i ciekawostki były przekazywane w przystępnej formie w sympatycznej atmosferze. Energia i pozytywne nastawienie to podstawa wycieczki!

Telefon: +48 789 246 663
E-mail: teresawolano@wp.pl

Adrian Skoczylas

Przewodnik beskidzki, przewodnik górski ukraiński, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych

Jestem przewodnikiem beskidzkim, absolwentem geografii UJ, pedagogiem. Autostopem przemierzyłem Europę wzdłuż i wszerz, w swoich podróżach zapuszczałem się także na inne kontynenty - z Azją na czele. Szczególnie jednak umiłowałem sobie Beskid Niski. Szkolę przyszłe kadry przewodników beskidzkich, prowadzę wycieczki krajowe oraz zagraniczne, od niedawna posiadam także uprawnienia przewodnika górskiego po Ukrainie. Legitymuję się licencjami przewodnickimi Bieszczadzkiego, Babiogórskiego oraz Gorczańskiego Parku Narodowego.

Telefon: +48 697 718 148
E-mail: adrianskoczylas@wp.eu

Sylwia Łakomy

Przewodnik beskidzki, przewodnik po Ojcowskim Parku Narodowym, pilot wycieczek krajowych, wychowawca kolonijny

Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Staram się opowiadać o górach w taki sposób, by dzieci chciały w nie jak najczęściej wracać, a dorośli mogli usłyszeć historie, o których istnieniu nie mieli dotąd pojęcia. Gdy nie chodzę po Beskidach, to jeżdżę po nich na nartach albo pilotuję wycieczki po całej Polsce.

Telefon: +48 889 327 865
E-mail: sylwia.lako@gmail.com

Wojciech Sadowicz

Przewodnik beskidzki, pilot wycieczek krajowych

Góry są moim drugim domem – urodziłem się w górach, mieszkam w górach, żyję górami. Zapraszam na beskidzkie wycieczki splecione z góralską kulturą, folklorem lub elementami survivalu i sportów górskich. Zabiorę Cię w góry, podzielę się moją miłością do gór, pokażę Ci fascynujące miejsca. Zapraszam Cię do mojego domu!

Telefon: +48 519 75 11 33
E-mail: w.sadowicz@gmail.com

Anna Antolak

Przewodnik beskidzki, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych

Jestem pilotem wycieczek i przewodnikiem beskidzkim z uprawnieniami na całe Beskidy (w tym licencja Babiogórskiego, Gorczańskiego i Pienińskiego Parku Narodowego). Posiadam kilkuletnie doświadczenie pedagogiczne oraz kompetencje do pracy z osobami niewidomymi. Proponuję zwiedzanie w języku polskim i angielskim. Znam też podstawy systemu językowo-migowego. Zapraszam do poznania ze mną najpiękniejszych zakątków naszego kraju i nie tylko. Z przewodnikiem zawsze raźniej!

Telefon: +48 500 708 000
E-mail: anna.m.antolak@gmail.com

Adrian Dudziak

Przewodnik beskidzki, przewodnik po Ojcowskim Parku Narodowym

Praca przewodnika pozwala mi łączyć moje największe pasje – góry, podróże i poznawanie ludzi. Z radością wracam do znanych mi miejsc odkrywając ich nowe oblicza jak i poznaje kolejne zakątki świata. Choć moja przygoda z Beskidami trwa najdłużej staram się zdobywać doświadczenia także w innych górach Europy. Najbardziej cieszy mnie, kiedy w trakcie wyjazdu mogę dzielić się swoją pasją i wiedzą z innymi ludźmi odkrywając przed nimi piękno i sekrety miejsc, w których jesteśmy.

Telefon: +48 798 679 259
E-mail: adudziak8@gmail.com

Nikoletta Kula

Przewodnik beskidzki, przewodnik krakowski, przewodnik górski ukraiński, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych

Z wykształcenia filolog - miłująca słowo, z pasji wędrownik i odkrywca, w turystyce aktywna od 2011 roku. Chodzę po świecie, by się nim cieszyć i zadziwiać, a moich turystów zarażać entuzjazmem do poznawania rozmaitych zakątków i słuchania naprawdę dobrych historii.
Zapraszam w świat całkiem bliski lub dosyć odległy.

Telefon: +48 504 725 328
E-mail: nikoletta.krakow@gmail.com

Agnieszka Łach-Stankowska

Przewodnik beskidzki, przewodnik po Ojcowskim Parku Narodowym, pilot wycieczek krajowych

Jeśli robi się coś z pasją, można zarazić nią każdego. Moją ogromną pasją są góry 🙂 Odkryjmy je razem!

Telefon: +48 503 132 104
E-mail: agnieszka.m.lach@gmail.com

Robert Zieliński

Przewodnik beskidzki, przewodnik po Ojcowskim Parku Narodowym, pilot wycieczek

Turystyka górska wciągnęła mnie już prawdopodobnie od urodzenia. Z wielką przyjemnością swoją pasją dzielę się z innymi. Prowadzę wycieczki po polskich Beskidach, jak również po górach Słowacji. Posiadam licencję Babiogórskiego PN, Gorczańskiego PN, Pienińskiego PN, Bieszczadzkiego PN oraz Ojcowskiego PN. Zapraszam do wspólnych wypraw!

Telefon: +48 607 369 493
E-mail: robert@przewodnikbeskidzki.pl
Strona www: www.przewodnikbeskidzki.pl

Joanna Dragon

Przewodnik beskidzki

Pochodzę z Rabki-Zdroju, od najmłodszych lat związana jestem z Gorcami i Beskidem Wyspowym. Jestem absolwentką turystyki Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W wolnych chwilach podróżuję i przywożę kolejne gigabajty zdjęć ze swoich wyjazdów.

Telefon: +48 787 375 925
E-mail: joanna.dragon93@gmail.com

Michał Gawlik

Przewodnik beskidzki

Zapraszam do wspólnego odkrywania piękna i bogactwa kulturowego oraz przyrodniczego Beskidów.

Telefon: +48 607 440 764
E-mail: gawlik1970@gmail.com

Mateusz Tomaszczyk

Przewodnik krakowski, przewodnik beskidzki, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych (j. angielski)

Przewodnictwo i pilotowanie wycieczek jest moim głównym zajęciem życiowym, zarówno w wymiarze praktycznym, jak i teoretycznym. Jako pilot głównie przemierzam kraje bałkańskie, karpackie oraz zakaukaskie, a przewodnicko udziela się głównie w Krakowie i Beskidach - w większości przypadków pracując w języku angielskim. Prowadzę zróżnicowane szkolenia w sektorze turystycznym, przeważnie dla przewodników i kandydatów na przewodników, a doświadczenie dydaktyczne uzupełnia dwuletnie doświadczenie w pracy ze studentami na prywatnej uczelni. Wśród zdobytych uprawnień można wyróżnić: przewodnika beskidzkiego, przewodnika krakowskiego, pilota wycieczek, sternika jachtowego, instruktora rekreacji dyscypliny żeglarstwo oraz międzynarodowego trenera przewodnictwa WFTGA.

Telefon: +48 508 986 312
E-mail: mtomaszczyk@skpg.krakow.pl

Katarzyna Ceklarz

Przewodnik beskidzki i tatrzański

Jestem doktorem etnologii, socjologiem, przewodnikiem beskidzkim i tatrzańskim, pilotem wycieczek międzynarodowych, instruktorem narciarstwa. Wykładam na kierunku Turystyka i Rekreacja w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu. Jestem autorką wielu publikacji etnograficznych, historycznych i krajoznawczych m.in. w „Wierchach”, „Roczniku Babiogórskim”, „Zeszytach Rabczańskich”, „Almanachu Nowotarskim”, „Tatrach”, „Gazecie Górskiej”, „Polskim Regionie Pieniny”.

Telefon: +48 606 207 763
E-mail: katarzynaceklarz@wp.pl

Aleksander Dymek

Przewodnik beskidzki i miejski, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych

Prowadzę działalność w zakresie organizacji turystyki i obsługi ruchu turystycznego od roku 1991. W oparciu o długoletnie doświadczenie w pracy przewodnika górskiego (od 1985 r.), jak również pilota wycieczek krajowych i zagranicznych trafnie oceniam potrzeby i oczekiwania turystyki w Polsce, głównie jeżeli chodzi o jej treści poznawcze. Staram się do tych właśnie potrzeb dostosować swoją działalność. Doceniając fenomen kulturowy Europy Środkowej, Bałkanów, jak również regionu Zakaukazia, tutaj właśnie staram się umiejscowić większość swojej oferty, jako że teren ten jest szczególnie wdzięczny dla turystów pragnących jak najciekawszych treści krajoznawczych, a ten cel jest mi najistotniejszy przy planowaniu kierunków penetracji turystycznej.

Część mojej działalności stanowi także oferta dla szkół. Czternastoletnie doświadczenie wywodzące się z pracy w szkole pozwala rozeznać potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży, a jednocześnie wyznaczyć treści wychowawcze, którymi to cechami winna się wyróżniać każda profesjonalna wycieczka szkolna. Wszak dzieci i młodzież turystyki uczą się już teraz.

Nie można nie wspomnieć o królewskim Krakowie, ponieważ moja działalność to również turystyka przyjazdowa do Krakowa, jak również praca przewodnicka po zabytkach naszego Grodu, dająca możliwość lepszego poznania jego historii i roli kulturowej dla dziejów państwa polskiego.

Telefon: +48 601 86 75 04
E-mail: tourist_track@poczta.onet.pl

Krzysztof Karwan

Przewodnik beskidzki, tatrzański i miejski, pilot wycieczek zagranicznych

Lubię odkrywać stare, pomnikowe drzewa – świadków historii, źródełka mineralne i ciekawe odkrywki geologiczne. Jestem przodownikiem turystyki górskiej i instruktorem przewodnictwa.

Telefon: +48 502 947 723
E-mail: krzysztofkarwan@op.pl